Google Adsense İle Para Kazanma | Eğitim 1

Google Adsense İle Para Kazanma | Eğitim 1
Etiketler Google Adsense İle Para Kazanma , iş imkanları,eve iş veren firmalar
iş ilani Google Adsense İle Para Kazanma | Eğitim 1
Kategori evden-para-kazanma
Hit 2160
Yazar is-imkanlari.net

Google Adsense İle Para Kazanma | Eğitim 1 Hakkında Detaylar

Google Adsense İle Para Kazanma | Eğitim 1 iş imkanları evden para kazanma yolları ve merak ettiğiniz tüm herşey.

 

Google Adsense İle Para Kazanma | Eğitim 1 konusuna hoşgeldiniz değerli is-imkanlari.net okuyucuları her gün yeni eklenen iş imkanları girişimcilik fikirleri ve evden para kazanmak için yapılabilicek işler hakkında sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.Google Adsense İle Para Kazanma | Eğitim 1 sende bu konu ve diğer tüm konular için iş detayı ve benzeri sorularını bizlere göndermekten çekinme.En yeni iş imkanlarını her gün sitemizden takip edebilirsiniz.

2006 yılında başladığım Google Adsense serüvenim o günlerin popüler sistemleri forumlar üzerinden yürüyordu. Adsense’i forumlar sayesinde keşfettim diyebilirim. Deneme yanılma ile keşfetmeye başladığım sistem, kısa sürede küçük bir hobi halini aldı. Gün geldi hesabım para kazanamadı, gün geldi günlük 100 TL üzeri kazançlar elde ettim. Bu yazıyı Google Adsense maceramın bir bölümünü sizlerle paylaşmak için hazırladım.


Forumlar dedim ya tabi artık esameleri bile okunmuyor, o zamanların Facebook’u işte. phpBB, MyBB, SMF, vBulletin, Web Wiz hepsinin huyunu suyunu ezbere bilir, nasıl eklentiler yazsak da ziyaretçi sayısını artırsak diye düşünürdük. O günlerden bugüne web farklı boyutlar kazandı, haliyle web teknolojileri ve kullanıcı davranışları da büyük değişiklikler gösterdi. Bugün baş rolünde sosyal medyanın bulunduğu ve tam anlamıyla domine ettiği bir yapı var, haliyle bu sistemlerin kullanıcıları da bizim potansiyel müşterilerimiz oluyor. Bana göre, İnterneti ve teknolojilerini iyi okumak ve takip etmek yapılması gerekenlerin başında geliyor. Bu yüzden güncel okumalar ve alandaki gelişmeleri takip edecek seviyede ilgi olmazsa olmaz.

“Adsense nedir?” sorusu ile başlayalım. Çoğunuz biliyordur ama Adsense, internet sitesi yayıncıları için özelleşmiş bir reklam ağı. Her aşamadaki internet sitesi yayıncılarının site içeriğiyle ilgili reklamları sitelerinde göstererek para kazanmalarını sağlayan bir Google ürünüdür. Reklamlar, ziyaretçilerin sitede aradıkları konulara ve ilgi alanlarına uygun olduğu için hem sayfaları zenginleştirir hem de siteden para kazanma olanağı sağlar. AdSense, yayıncılara özelleştirilmiş web veya site araması imkanı da sunmakta. Böylece yayıncılar, arama sonuçları sayfalarında gösterilen reklamlar ile de para kazanabilir. AdSense teknolojisi, sayfalara hedeflenmiş reklamlar yayınlamayı hedeflemektedir. Bu sebeple içerik değiştikçe reklamlar da değişir. Aynı şekilde yayıncı ücreti de reklam içeriğine göre değişir. İçeriğe göre kimi tıklamalar 5 kuruş kazandırırken kimi tıklamalar 2 lira kazandırabilir. Bu reklam veren rekabeti ile ilintili bir konu. Ancak işe başlamadan önce göz önünde bulundurulması gereken önemli bir kriter. Burada içeriğe göre reklamın değiştiğinin altını bir kez daha çizmek istiyorum. Bu önemli bir husus.

Doğal olarak Adsense’ten para kazanmanın en önemli unsuru site trafiği. Bunun yüksek olabilmesi için en uygun içeriğin en uygun biçimde ziyaretçilere sunulması gerekiyor. Tabi, her zaman bu çok da kolay olmuyor. Sitenize çok farklı yöntemlerle trafik sağlayabilirsiniz. Eğer elinizde kullanıcıların tarayıcı adres çubuğuna yazacağı aklında kalacak kadar güzel bir alan adınız yoksa, en yaygın ve en sürdürülebilir yöntem arama motorlarından gelen organik trafik. Bunun için de arama motorlarını çok iyi tanımak ve onların belirlediği algoritmalara uygun web siteleri yapmak gerekiyor. Buna arama motoru optimizasyonu, daha yaygın kullanılan İngilizce ismi ile SEO (Search Engine Optimization) deniyor. Arama motoru dendiğinde herhalde herkesin aklına ilk önce Google geliyordur. Webmasterlar için de bu durum böyle. Sitenizi tasarlarken Google arama algoritmalarını yakından takip etmeniz ve çok iyi bilmeniz gerekiyor.

BAŞVURU FORMU


Sıradaki İşler

 • Evlere İş Veren Firmalar 2018 Evlere İş Veren Firmalar 2018 Evlere İş Veren Firmalar 2018 GÜNCEL 1,500 - 3000 TL iş imkanları evden para kazanma yolları ve merak ettiğiniz tüm herşey.
 • İnternetten Para Kazan İnternetten Para Kazan İnternetten Para Kazan, İnternetten para kazanmanın binbir türlü yolu vardır.Anket siteleri firmalarla anlaşarak bu firmaların anketlerini sitelerinde paylaşırlar. Eğer bu sitelere üye olursanız siz de bu anketlere katılarak günlük 20-30 Tl civarında gelir elde edebilir ve oldukça iyi paralar kazanmaya başlayabilirsini
 • Paketleme Elemanı Yemek+Yol+Sgk Paketleme Elemanı Yemek+Yol+Sgk İstanbul avrupa yakasında oyun hamuru ve pastel boyama işinde çalışıcak paketleme elemanı aranmaktadır ziyaretçilerimize faydası olması dileği ile
 • ANNEMİN YAPTİGİ EV YEMEKLERi VE TATLİLARi ANNEMİN YAPTİGİ EV YEMEKLERi VE TATLİLARi  ANNEMİN YAPTİGİ EV YEMEKLERi VE TATLİLARi iş imkanları evden para kazanma yolları ve merak ettiğiniz tüm herşey.
 • İnternetten Para Kazanma - Yandex Toloka İnternetten Para Kazanma - Yandex Toloka İnternetten Para Kazanma | Yandex Toloka | Günlük 80$ (Kanıtlı!) iş imkanları evden para kazanma yolları ve merak ettiğiniz tüm herşey.
 • Evlere İş Veren Fabrikalara Nasıl Ulaşırım  Evlere İş Veren Fabrikalara Nasıl Ulaşırım iş imkanları evden para kazanma yolları ve merak ettiğiniz tüm herşey.
 • Evde ek iş veren firmaları öğrenmek için Evde ek iş veren firmaları öğrenmek için Evde ek iş veren firmaları öğrenmek için iş imkanları evden para kazanma yolları ve merak ettiğiniz tüm herşey.
 • Ev Hanımlarına Evde Ek iş imkanı Ev Hanımlarına Evde Ek iş imkanı Ev Hanımlarına Evde Ek iş imkanı aylık 750-2000 TL ek gelir iş imkanları evden para kazanma yolları ve merak ettiğiniz tüm herşey.
 • 2019 Evden Para Kazanma 2019 Evden Para Kazanma Yeni yılda en yeni işler ile sizde evinizden ofisinizden ek gelir sağlayabiliceksiniz
 • Eve ek iş veren firmalar Eve ek iş veren firmalar Evde iş veren firmalar genel olarak evde ek iş yapacak kişilere belirli işler verirler. Bu işlerin zamanında bitirilmesini isterler. Bu yüzden kişiler, verilen işleri düzgün ve zamanında yapmalıdırlar.